Ārvalstīs reģistrēti auto

Ja Jūs Latvijā uzturaties uz vīzas pamata, Jūs drīkstat Latvijā lietot ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili ne ilgāk kā 3 mēnešus pēc iebraukšanas Latvijā. Taču, ja Jums ir Latvijā izdota pastāvīgās uzturēšanās vai termiņuzturēšanās atļauja, Jūs nedrīkstat vadīt ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili, izņemot gadījumus, ja:

· auto izīrēts no ārvalstu uzņēmuma, kas nodarbojas ar auto iznomāšanu,
· auto tiek vadīts, kad klāt ir tā īpašnieks, kurš nav Latvijas pilsonis vai nepilsonis, Latvijas pastāvīgās uzturēšanās vai termiņuzturēšanās atļauju ieguvušais,
· ir saņemta īpaša atļauja.
 
Atļauju var saņemt, ja Jums regulāri nepieciešams ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili lietot gan Latvijā, gan ārzemēs, piemēram, Jūs ārzemēs mācaties, strādājat algotu darbu, veicat uzņēmējdarbību kā individuālais komersants vai pašnodarbināta persona, vai arī esat ārvalstīs reģistrēta uzņēmuma amatpersona.
 
CSDD mājas lapā pieejama vispārēja informācija par ārvalstīs reģistrēta transportlīdzekļa vadīšanu Latvijā.
 
Ja ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili uz laiku reģistrē Latvijā, auto tiek izsniegta Latvijā reģistrēta auto apliecība, kā arī numura zīmes, un CSDD patur ārvalstī izsniegto auto apliecību un numura zīmi. Kad īpašnieks ar automašīnu plāno pamest Latviju, viņam tiek atgriezta oriģinālā ārvalstīs izsniegtā reģistrācijas apliecība un numura zīmes, piemēram, ja Krievijas pilsonis uz laiku reģistrē auto Latvijā, aizbraucot no Latvijas, viņš saņem Krievijas izsniegtos auto dokumentus un numura zīmes. Tas nozīmē, ka auto nebūs nepieciešams no jauna reģistrēt noteiktajā ārvalstī. Savukārt, ja ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili cilvēks Latvijā pārreģistrē pastāvīgi, tad, ja pēc kāda laika viņš vēlas atgriezties izcelsmes valstī ar savu auto, viņam būs no jauna jāveic auto reģistrācija. Piemēram, ja Krievijas pilsonis pastāvīgi pārreģistrē savu auto Latvijā, atgriežoties Krievijā, viņam būs no jauna jāveic auto reģistrācija.
 
Informācija par nepieciešamajiem dokumentiem, lai auto reģistrētu Latvijā pastāvīgi, pieejama CSDD mājas lapā.
 
Ja Jums pieder Latvijā reģistrēts auto un ir plānots ar to ilgāku laiku atrasties ārpus Latvijas, vajadzētu pārliecināties, vai prombūtnes laikā neiekrīt termiņš, kad nepieciešams veikt obligāto auto tehnisko apskati. Ja tas tā varētu būt, tad vislabāk tehnisko apskati veikt ātrāk par termiņu, kas norādīts tehniskās apskates uzlīmē. Ja termiņš jau nokavēts un Jūs ar Latvijā reģistrētu auto atrodaties ārvalstīs, nepieciešams uzzināt attiecīgās valsts noteikumus par iespējām šādu auto lietot satiksmē:

· Iespējams, ka transportlīdzeklis būs jāreģistrē šajā valstī, samaksājot nodevas, apdrošināšanas procedūras un izejot tehnisko apskati tur,
· Iespējams, ka auto varēs veikt tehnisko apskati ārvalstīs, lai tas saņemtu atļauju piedalīties satiksmē. Taču, atgriežoties Latvijā, auto vajadzēs veikt tehnisko apskati Latvijā, jo ārvalstīs veiktā tehniskā apskate netiek uzskatīta par spēkā esošu,
· Iespējams, būs jāveic papildus procedūras vairākās valstīs, kuras tiek šķērsotas, lai auto nogādātu Latvijā un veiktu tehnisko apskati. Šajā gadījumā auto īpašniekam nepieciešams arī saņemt vienas dienas atļauju, kas dod tiesības piedalīties ceļu satiksmē Latvijā, lai nokļūtu līdz tehniskās apskates stacijai. Detalizēta informācija par vienas dienas atļaujām pieejama CSDD mājas lapā.  
 
Par braukšanu ar auto, kuram noteiktajā termiņā nav veikta tehniskā apskate, draud sods 55-120 EUR apmērā.

Atpakaļ
Konsultācijas Rīgā
+371 25565098 (I-V 9:00-17:00)
+371 28612120 (I-V 9:00-17:00)

+371 67898343 (I-V 9:00-20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588
Noderīgi

Pasākumu kalendārs
2019
Decembris 
POTCPSSv
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
 
First Steps in Latvia First Steps in Latvia
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu.
Turpinot izmantot mūsu vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK