Noslēdzas atbalsta projekts starptautisko aizsardzības personu izglītošanai par Latviju

2017.12.22

2017. gada 31. decembrī noslēdzas projekts „Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām”, kuru kopš 2016. gada 1.jūlija īstenoja biedrība „Patvērums „Drošā māja””. Projekta mērķis bija nodrošināt starptautiskās aizsardzības personu vajadzībām piemērotus kursus un informatīvos pasākumus, veicinot viņu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā.

18 mēnešu laikā sociālekonomiskās iekļaušanas programmā piedalījušās un mācības noslēgušas 20 grupas, kopā 455 mērķa grupas pārstāvji no 22 valstīm: Sīrijas, Irākas, Afganistānas, Eritrejas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Gruzijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Kazahstānas, Tadžikistānas, Kirgizstānas, Turcijas, Kubas, ASV, Indijas, Šrilankas, Nepālas, Kamerūnas, Libānas, Bangladešas. 

Mācību programmas ietvaros dalībnieki tika iepazīstināti ar Latviju un to, kā mūsu valstī darbojas dažādas sistēmas – nodarbinātība, izglītība, veselības aprūpe, mājokļu tirgus, atbalsta sistēma bēgļiem un citas. Visa mācību kursa ietvaros biedrības lektori kopā ar nodarbību dalībniekiem analizēja arī dažādas konkrētas situācijas un meklēja tām praktiskus risinājumus. Vislielākā interese un jautājumi mācību laikā bija par uzturēšanās atļaujām, nodarbinātību, bankas konta atvēršanu, dzīvokļa meklēšanu. Lai nodarbībās veicinātu piedalīties ģimenes ar bērniem, mācību laikā tika organizētas arī nodarbības dažādu vecumu bērniem.

Papildu mācību kursam tika organizētas arī mācību vizītes uz mācību centru “BUTS” un uzņēmumiem “Senā klēts” un “Jaunais A salons”, kurās dalībnieki tika iepazīstināti ar dažādu profesiju apguves iespējām. Vislielākā interese un jautājumi dalībniekiem bija par perspektīvākajām profesijām, prakses iespējām un apmācībām, tai skaitā par nepieciešamo latviešu valodas līmeni mācību uzsākšanai, kursu ilgumiem, laikiem, izmaksām. Lai iegūtu plašāku priekšstatu par Latvijas un Rīgas vēsturi, tika rīkotas izzinošas ekskursijas uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Rīgas Motormuzeju, Mencendorfa namu, Laimas Šokolādes muzeju, Zooloģisko dārzu. 

Lai nodrošinātu kvalitatīvu saziņu ar mācību dalībniekiem, visās projekta aktivitātēs tika nodrošināta tulkošana no latviešu valodas uz tigriņu, arābu, kurdu, tadžiku, gruzīnu, hindi, urdu, spāņu, tamilu, dari, bengāļu un turku, franču, krievu valodām.

Projekta īstenošanas gaitā veikta mērķa grupai pielāgotas informācijas izveide: aktualizēts Informatīvais materiāls “Latvija – valsts pie Baltijas jūras”, nodrošinot tā tulkošanu arābu, darī, angļu un franču valodās.

Ņemot vērā, ka Latvijā pārvietošanas programmas ietvaros ierodas arī nepilngadīgi bēgļi, tai skaitā bērni ar īpašām vajadzībām, viņiem projekta ietvaros tika izveidots Informatīvais materiāls par Latviju bērniem "Ezis un viņa draugi iepazīst Latviju". Tajā ir iekļautas vispārīgas tēmas par Latvijas valsti, bērnu vecumposmiem (6-9g.) atbilstošas tēmas par skolu un skolas vidi, tai skaitā: es dzīvoju Latvijā (par Latviju, Latvijas simboliem, vēsturi); mēs svinam – svētku dienas Latvijā; Latvijas galvaspilsēta – Rīga; Latvijas daba, gadalaiki; Latvijas dzīvnieki; Latvijas nacionālie ēdieni; es gatavojos skolai; es eju skolā; ko darīt pēc skolas - hobiji, intereses; pieklājības normas u.c.. Materiāls ir pieejams arābu, dari, franču un latviešu valodās mājaslapā www.beglis.lv.

Starptautisko aizsardzības personu, kurām nav rakstītprasmes vai lasītprasmes, vai to pielietošana ir būtiski apgrūtināta, atbalstam projektā ir izveidoti 10 interaktīvi un viegli uztverami informatīvi sižeti par bēgļiem nozīmīgām tēmām.

Projekta ietvaros ir aktualizēta mājaslapa www.beglis.lv, kurā informācija pieejama 6 valodāslatviešu, krievu, angļu, franču, arābu un dari. Mājaslapai ir divas galvenās mērķauditorijas un uzdevumi: viena no mājaslapas funkcijām ir veidot izpratni par bēgļiem, nodrošinot iespēju Latvijas iedzīvotājiem iegūt informāciju par dažādiem ar bēgļu iekļaušanu Latvijas sabiedrībā aspektiem. Otra galvenā mērķauditorija ir bēgļi, kuri ar mājaslapas starpniecību var saņemt atbildes uz viņus interesējošiem jautājumiem. Mājaslapā šī informācija ir nodrošināta valodās, kurās runā šobrīd Latvijā ieceļojošie vai pārvietotie patvēruma meklētāji.

Projektu “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īstenoja biedrība „Patvērums „Drošā māja””. Tā īstenošanas laiks: 2016. gada 1. jūlijs – 2017. gada 31. decembris. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.  Granta līgums Nr. PMIF/9/2016/1/03.

Informāciju sagatavoja: Rasa Saliņa, komunikācijas un sociālo mediju eksperte, tālr. (+371) 29145314, e-pasts: rasa.salina@gmail.com

Atpakaļ
Konsultācijas Rīgā
+371 25565098, +371 28612120
+371 67898343 (I - V 9:00 - 20:00)
Skype: PatverumsDM
Lāčplēša iela 75 - 1 B, Rīga
Konsultācijas reģionos
Latgale
+371 25723222
Kurzeme
+371 25719118
Vidzeme
+371 25719266
Zemgale
+371 25719588
Noderīgi

Pasākumu kalendārs
2018
Decembris 
POTCPSSv
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
 
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu.
Turpinot izmantot mūsu vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK