Finanses

Lai nerezidents varētu atvērt kontu kādā bankā Latvijā, uz viņu attiecas tie paši noteikumi kā vietējiem iedzīvotājiem. Vienīgā atšķirība ir nepieciešamība bankām veikt nerezidenta izvērtējumu – bankas pārbaudīs, vai Jums ir bijuši konti kādā citā bankā Latvijā vai ārzemēs, lai noskaidrotu, vai Jums nav negatīva kredītvēsture (parādi). 

Pirmreizējā dokumentu pārbaude var ilgt vairākas dienas un par tās veikšanu būs jāmaksā komisijas maksa (pārbaudes termiņu un komisijas maksu katra banka nosaka individuāli). Komisijas maksa ir jāmaksā personām, kurām nav izdota pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā. Klientiem tas maksā vidēji 200 EUR par norēķinu konta atvēršanu. Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu, kas izdots ārpus Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas vai Šveices.

Arī noteikumi par iespējām saņemt kredītu (arī hipotekāro kredītu mājokļa iegādei), ko izsniedz kāda banka Latvijā, Jums ir tādi pat kā vietējiem iedzīvotājiem:

  • tiks pārbaudīti Jūsu legālie pēdējo 3 mēnešu ienākumi,
  • kredīta galvotājs var būt kāds no Jūsu mājsaimniecības (ģimenes) locekļiem – vietējais pastāvīgais iedzīvotājs vai ārzemnieks, kuram nepieciešams konts attiecīgajā bankā, un par kura kredītvēsturi banka veiks pārbaudi (Latvijas un ārzemju bankās).
Atpakaļ
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu.
Turpinot izmantot mūsu vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK