Kļūsti par brīvprātīgo!

Informācijas centrs iebraucējiem aicina pieteikties brīvprātīgos!

 

  • Ja vēlies pavadīt laiku ar dažādu kultūru pārstāvjiem no visas plašās pasaules,
  • ja vēlies iesaistīties dažādu aizraujošu pasākumu organizācijas procesā,
  • ja vēlies paplašināt redzesloku, kļūt atbildīgāks un apgūt jaunas iemaņas,
  • ja svešvalodas ir tava ikdiena,

tad mēs - Informācijas centra iebraucējiem komanda – gaidām tevi mūsu komandā!

 

Nekautrējies un raksti mums uz e-pastu: brivpratigie@integration.lv

Lai sākas mūsu sadarbība!

 

     

   

 

Informācijas centra iebraucējiem darbību Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros nodrošina un attīsta NVO „Patvērums „Drošā māja””. Centru līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2020/3/01.

 

 

Informācijas centru iebraucējiem līdzfinansē Eiropas Savienība. Centra darbību līdz 2022.gada 31.decembrim nodrošina un attīsta NVO "Patvērums "Drošā māja"". Granta līgums Nr. PMIF/12/2020/3/01


Ieskandinām Saulgriežus Informācijas centrā iebraucējiem!

20.06.2019. Gada visenerģētiskākajā laikā Informācijas centrs iebraucējiem aicināja visus interesentus uz Vasaras Saulgriežu ieskandināšanas pasākumu. Brīvprātīgie visas dienas garumā rūpējās, lai radītu Saulgriežu burvību. Rīgas pļavās tika lasītas Jāņuzāles, dziesmu grāmatās tika meklētas skanīgākās Līgo dziesmas, bet tirgū pirkts gardākais Jāņu siers un smaržīgākais rudzu maizes klaips. Uz pasākumu ieradās ārvalstnieki, kuru dzimtenes ir Krievija, Ukraina, Sīrija, Tadžikistāna, bet par mājām šobrīd sauc Latviju. Mums latviešiem tāpēc bija īpaši svarīgi stāstīt par savu senču tradīcijām. Maģiskā kokles mūzika, danči un rotaļas, dziesmas un svētku galds – tas viss radīja gan neaizmirstamas emocijas, gan patiesu gandarījumu par ieguldīto brīvprātību. Paldies visiem svētku dalībniekiem, īpaši mūsu brīvprātīgo komandai!


4. maijs – Baltā galdauta svētki!

04.05.2019. Jau ceturto gadu pēc kārtas Informācijas centrā iebraucējiem tika atzīmēti Baltā galdauta svētki, uz kuriem tika aicināti gan Latvijā dzīvojoši ārzemnieki, gan visi svinēt gribētāji. Jau pašā rīta agrumā brīvprātīgie rūpējās, lai radītu svētkus. Tika rūpēti ceriņu zari, tika gludināti baltie galdauti un gatavoti svētku gardumi. Šie bija īpaši svētki, kuros viesi mielojās ne tikai ar tradicionālo latviešu kulināriju, bet arī brīvprātīgo gatavoto cienastu. Brīvprātīgā Sāra no Vācijas bija rūpējusi šokolādes kēksiņus, indiešu studenti, kuri uz Rīgu bija braukuši no tālās Rēzeknes, rūpēja svētku kliņģeri, bet brīvprātīgie no Tadžikistānas bija sagatavojuši savu tradicionālo plovu. Kā katru gadu brīvprātīgie gādāja arī par svētku aktivitātēm, dziedot un dejojot gan latviešu tautas folkloru, gan klātesošo tautu folkloru. Paldies visiem, kas palīdzēja radīt svētku noskaņu un uz tikšanos jau nākamajos Baltā galdauta svētkos!


21.februāris - Starptautiskā dzimtās valodas diena!

20.02.2019. Tieši tāpēc, 20.februāra vakarā Informācijas centrā iebraucējiem neformālā noskaņā septiņu kultūru pārstāvji atzīmēja šo dienu, atklājot, ka kopā pārvalda 10 dažādas valodas!
Visemocionālāk par sevi pastāstīt var dzimtajā valodā! Bet vai citi sapratīs? Sapratām no līdzīgiem vārdiem, smaidiem, draudzīgiem rokas spiedieniem un no uzmanīgas ieklausīšanās viens otrā!
Vakara topa vārds bija "Paldies!", jo to varējām iepazīt 51 valodā! Vakara topa vieta bija pie sienas pieliktā Pasaules karte, jo visiem bija iespēja parādīt savu dzimto vietu, savu Dzimteni!
Un kā parasti, mēs dziedājām latviski, arābiski, vāciski, puštu, angļu valodās, mācot viens otru caur smiekliem un prieku! Un kā parasti, mēs dejojām latviešu rotaļdejas, vakaru noslēdzot ar Karību salu arhipelāga valstiņu ritmisko kustību danci! 
Paldies visiem par skanīgo kopā būšanu!8.februārī Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgie tikās ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentiem no ārvalstīm

08.02.2019. Domdarbnīcā "Brīvprātīgā darbs starpkultūru vidē" izzinājām, kas ir brīvprātīgā darbs un kādus personiskus ieguvumus tas dod mūsu pilnveidošanā, kā varam iesaistīties brīvprātīgā darbā, ko ar to dodam sabiedrībai. Skatījāmies vizuālos piemērus kā brīvprātīgā darbā Latvijā iesaistījušies ārvalstnieki un izplānojām nākamo tikšanos. Trīs jaunieši noslēdza brīvprātīgā darba līgumus, jo tieši viņi veidos nākamo aktivitāti Rēzeknē, iesaistot citus akadēmijas studentus!
Paldies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai par sadarbību! Pateicamies brīvprātīgajiem par uzņēmīgumu un radošumu!


22.janvārī Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniece Elizabete ēnoja Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgā darba koordinatori, dodoties līdzi uz Liepāju, kur notika domdarbnica jauniešiem par brīvprātīgā darbu starpkultūru vidē!

22.01.2019. Jauniete intervēja brīvprātīgā darba koordinatori par ikdienas darba pienākumiem, uzdevumiem, brīvprātīgā darba organizēšanu, nepieciešamajām prasmēm un ieguvumiem. Liepājā Elizabete pati līdzdarbojās kā brīvprātīgā, noslēdzot brīvprātīgā darba līgumu ar biedrību "Patvērums" Drošā māja"", palīdzot aktivitātes rīkošanas darbos. Kā " ēnai " bija iespēja arī padarboties darba grupā kopā ar vienaudžiem, izzinot brīvprātīgā darba principus.
Paldies Elizabetei par uzņēmību un interesi, līdzdarbošanos! Vēlam veiksmi prezentācijā! 


Kopīgā sadarbībā tikās Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgie ar Liepājas Valsts tehnikuma jauniešiem, lai izzinātu brīvprātīgā darba starpkultūru vidē nianses!

22.01.2019. Jaunieši nostiprināja savas zināšanas par Eiropas Savienības pilsonību, Trešo Valstu pilsonību, patvēruma meklētājiem un bēgļiem, kā arī nosacījumus līdzdalībai brīvprātīgā darbā un tā principus. Grupu darbā kopīgi tika akcentēti ieguvumi no brīvprātīgā darba gan personības izaugsmē, gan sabiedrības labā, gan ārvalstnieku iekļaušanas procesā.

Sirsnīgs paldies Liepājas Valsts tehnikumam par atbalstu un jauniešiem par sadarbību!

 

18.decembris - Starptautiskā Migrantu diena!

18.12.2018. Šodien Jums sveiciens no Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas ārvalstu studentiem! 

Pasaulē migrācija ir lieliska iespēja cilvēkiem apgūt izglītību, jaunas prasmes, darba pieredzi, izprast citas kultūras un tradīcijas, iemācīties valodas un iekļauties sabiedrībā, veikt brīvprātīgā darbu un atrast jaunus draugus! Arvien vairāk no vienas valsts uz otru pārvietojās ne tikai jaunieši, bet arī cita vecuma grupu cilvēki un ģimenes, izvēloties atgriezties pēc laika mājās, savās dzimtajās zemēs, vai uzsākt jaunu dzīves pieredzi citā pasaules malā.
Šodien kopā sanāca studenti no Latvijas, Indijas, Amerikas un Uzbekistānas, lai parunātu par migrācijas lomu viņu dzīvē. Jaunieši izvēlējās vairākus atslēgas vārdus migrācijas tēmai un radoši veidoja savus komandu posterus, ko izvietos augstskolas gaiteņos.

Studentus iepazīstinājām ar Informācijas centra iebraucējiem aktualitātēm un piedāvājumiem, kā arī jurists konsultēja jauniešus interesējošajos jautājumos.

Pateicamies Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolai par sirsnīgo uzņemšanu! ❤️#ICI @Patverums.Drosa.Maja


13 kultūru Ziemassvētku jampadracis

14.12.2018. Šovakar Jelgavā kopā sanāca turki, latvieši, vjetnamieši, ķīnieši, kazahi, indieši, krievi, ukraiņi, baltkrievi, marokāņi, pakistāņi, nepālieši, kurdi uz ikgadējo Ziemassvētku jampadraci, kas dod iespēju satikties, iepazīties, kopā pavadīt laiku un uzzināt jaunas, interesantas citu kultūru tradīcijas. Šajā gadā uzzinājām kā 13 kultūrās novēl laimīgu Jauno gadu vai priecīgus Ziemassvētkus! Kopīgi izrotājām eglīti ar pašu veidotiem enģelīšiem un sniega pārslām, aizdedzot arī svecītes. Mācījāmies latviski izdziedāt svētku dziesmas un izdejot rotaļdejas, valdot jautrībai un labam noskaņojumam. Nesteidzīgi izbaudījām sarunas pie kafijas tases, novēlot gan priecīgus svētkus, gan atkal jaunas satikšanās jaunā gadā ❤️
Pateicamies brīvprātīgajiem un ikkatram dalībniekam! #ICI


Viesojoties Cēsīs, uzbūrām Ziemassvētku noskaņu!

10.12.2018. Kopā ar ārvalstniekiem izzinājām latviskās Ziemassvētku tradīcijas. Neizsakāms svētku prieks bija visu acīs, kuri pirmo reizi cepa piparkūkas. To smarža un glazūra tik tiešām uzbūra ziemisko noskaņojumu. Kopīgi sēžoties pie galda, baudījām pīrāgus un pelēkos zirņus, un ar baudu nogaršojām arī ķīniešu tradicionālos ēdienus. Danči un dziesmas gan bija latviski, Ziemas Saulgriežu tematikā. Tomēr sajūsma nebeidzās, jo lējām laimi un minējām nākotni! Svētku noskaņas virmoja!

 

Cittautiešu integrācijas procesā nozīmīgi ir būt blakus un ar degsmi stāstīt par Latvijas Valsts vērtībām!

11.11.2018. Tā ir ne tikai latviešu atbildīga rīcība un līdzdalība, bet arī garantēta atdeve no cittautiešiem interesē par mūsu Latvijas vēsturi, vērtībām un tradīcijām! Kāpēc tik nopietni? Tāpēc, ka mūsu pārliecība šodien, 11.novembrī, Latvijai tik nozīmīgā dienā, piepildījās! 12 dažādu nacionalitāšu grupa šodien kopā, Latvijas Nacionālajā Vēstures muzejā, ar patiesu interesi un bez garlaicības izzināja Latvijas vēsturi. Tā Lāčplēša dienu aizsāka libāņi, ēģiptieši, palestīnieši, marokāņi, krievi, kazaki, lībieši, sīrieši, banglokāņi, nigērieši, kamerūnieši kopā ar latviešu brīvprātīgajiem.

 

Informācijas centrs iebraucējiem un biedrība “Dialogu nams” 10.augustā rīkoja Starpsektorālās dialoga platformas pikniku Ziedoņdārzā

16.08.2018. Pasākuma ietvaros neformālā gaisotnē Latvijā dzīvojošiem iebraucējiem bija iespēja satikt valsts iestāžu, pašvaldību, nevalstisko organizāciju un privātu institūciju, ieskaitot uzņēmēju, pārstāvjus, veidojot dialogu par integrācijas procesiem Latvijā

Kopīgās diskusijas par cittautiešu iespēju iesaistīties sabiedriskajās aktivitātēs un līdzdarboties, uzsākt darba attiecības vai izglītošanos, vadīja speciālisti no Rīgas un Jelgavas. Dalībnieki no 14 dažādām kultūrām kopīgi dziedāja latviešu tautas dziesmas un izdancoja rotaļdejas.

Paldies brīvprātīgajiem no Indijas, Latvijas, Krievijas, Tadžikistānas un Ēğiptes par ieguldījumu!


Informācijas centra iebraucējiem un biedrības "Dialogu nams" brīvprātīgie šodien Lucavsalā pulcēja 15 dažādu kultūru ļaudis, kuri pašlaik dzīvo Latvijā

27.07.2018. Pasākuma mērķis - kalpot par tiltu starp iebraucējiem, kas cenšas integrēties Latvijas sabiedrībā un arī vietējiem sabiedrības locekļiem, kuri vienmēr ir vēlējušies uzzināt vairāk par cilvēkiem, kuri par savu jauno mājvietu ir izvēlējušies Latviju. Šī bija lieliska iespēja uzzināt kā reālajā dzīvē norit integrācijas process

Ja latvieši, libāņi, krievi, ēģiptieši, čečeni, indieši, pakistāņi, irākieši, etiopieši, sudāņi, eritrejieši, afgāņi, bangladieši, turki, tadžiki kopā griež augļu salātus, tad tie izcili sulīgi, jo katrs to dara ar savas kultūras iezīmēm.Tomēr- sanāca "wow!"! Tieši tāpat kā pati ğimeniskā kompānija- krāsaina un kolorīta, un draudzīga!

Diskutējot par četrām nozīmīgām tēmām, izdzirdējām vienkāršās patiesības, ko ikdienā paši pat neizvērtējam:
-Bērni ir mūsu nākotne! Bērni Latvijā ir drošībā (ārpus kara un nemieriem)!
-Latviešu valodu varētu iemācīties ātrāk, ja latvieši paši sarunās ar iebraucējiem nepārietu uz angļu vai krievu valodu!
-Integrācija ir iešana viens otram pretī un vēlme iepazīties ar kultūru, izzināt vienam otru!
-Latvijā iebraucējiem ir lielākas iespējas integrēties kā lielvalstīs, kur iebraucēju ir tūkstošiem!
Tiksimies jau uz nākamo diskusiju un pikniku 10.augustā!
Paldies brīvprātīgajiem un biedrībai "Dialogu nams!"


Indiešu kultūras vakars

13.07.2018. Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgie 12.jūlijā rīkoja Indiešu kultūras vakaru, kurā Satish no Indijas prezentēja savu kultūru, stāstot par tradīcijām, reliğiju, virtuvi, mākslu un atšķirībām dažādos Indijas reğionos. Satish ir students Latvijā un biedrības AIESEC.lv aktīvs brīvprātīgais. Jautājumi un atbildes par Indijas dažādību bija ļoti aktīvs process, ko radīja interesenti no Zviedrijas, Ēğiptes, Sīrijas, Latvijas un pat no Indijas dažādiem apgabaliem.
Ar Indiešu mūzikas ritmiem priecēja tablu virtuozs Balraj un viņam pievienojās Kārlis, kurš dzīvojis Indijā. Indiešu dejas mums dejoja Kultūras centra " Brharata" dejotājas, liekot aizrauties elpai par kultūras dejas skaistumu un tērpu īpašo košumu.

Paldies brīvprātīgajiem, AIESEC.lv, Kultūras centra " Brharata" deju studijai, virtuozam Balraj, Creative association for youth TREPES un Free Riga par sadarbību!


Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgie 19.jūnijā kopă ar citām biedrībām līdzdarbojās Pasaules Bēgļu dienas aktivitātēs, kas notika Lastādijas apkaimē, Turgeņeva 15!

20.06.2018. Brīvprātīgie rīkoja radošās darbnīcas bērniem un vecākiem, aicinot radīt kopgleznu, apgleznot akmeņus un radīt simbolisku Latvijas kontūru.
Mazo mākslinieku interese bija liela un drīz vien krāsu košums radīja skaistu rezultātu!

Paldies brīvprātīgajiem no Honkongas, Kirkistānas, Latvijas un Indijas! Pateicamies par sadarbību pasākuma partneriem! Paldies AIESEC.lv!


Informācijas centrā iebraucējiem šovakar notika Honkongas kultūras vakars, ko rīkoja studenti, honkongieši, īpaši uzsverot nevis Ķīnu, bet savu dzimto vietu!

14.06.2018. Jau labu laiku pirms pasākuma tika vārīta Saldo kartupeļu zupa ar ingveru, gatavots saldēdiens un īpaši stipra tēja ar pilnpienu.Brīvprātīgie veidoja Honkongas karogu, iekārtoja telpu un ieklausījās honkongiešu jauniešiem populārajā mūzikā. 

Jaunieši iepazīstināja ar savu īpašo administratīvo reğionu Ķīnā, tās kultūru, dialektu, virtuvi, arhitektūru, tradīcijām. Pasākuma dalībnieki apguva irbulīšu mākslu un uzdeva daudz jautājumus. Kopā visi baudīja sagatavotos honkongiešu virtuves gardumus. Vēl ilgi pēc pasākuma kopīgi draudzīgās sarunās čaloja septiņu valstu piederīgie, latvieši, ķīnieši no Honkongas, indieši, sīrieši, turki, tadžiki, kirkīzi.

Sirsnīgs paldies par sadarbību AIESEC.lv! Pateicamies no sirds brīvprātīgajiem! 

 

Šodien Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgie radoši darbojās Rīgā, Ziedoņdārzā, kur notika sadarbības pasākums “Tiekamies Ziedoņdārzā”

09.06.2018. Kaligrāfijas darbnīca deva iespēju iepazīties ar ķīniešu, īpaši Honkongas administratīvajā reğionā raksturīgo, rakstību, uzrakstot savu vārdu vienā no ķīniešu dialektiem. Hennas mākslu varēja izbaudīt kopā ar indiešu studentu. Savukārt, lielās gleznas kopīga zīmēšanas darbnīca mums ļāva domāt par Latvijas simtgadi un radīt kopīgu sociālu mākslas darbu

Pasākuma dalībniekus uzrunāja brīvprātīgie no Latvijas, Ķīnas un Indijas, iesaistot darbnīcās vairāk kā 17 dažādu kultūru pārstāvjus

Pasākuma dalībniekiem bija arī iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas no Informācijas centra iebraucējiem darbiniekiem

Paldies brīvprātīgajiem, paldies pasākuma rīkotājiem un paldies par sadarbību AIESEC LATVIA!

 

Atklāt kultūru, izzināt Ramadānu!

07.06.2018. 6.jūnija vakarā Informācijas centrā iebraucējiem kopā sanāca interesenti no astoņām dažādām kultūrām, lai izzinātu Ramadānu kā kultūru būtisku iezīmi, jo jau otro gadu Informācijas centra un biedrības "Dialogu nams" brīvprātīgie aicina uz šo pasākumu.
Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar faktiem par Ramadānu, uzdot jautājumus un saņemt sev interesējošas atbildes. Katram bija savs iemesls, kāpēc atnācis uz pasākumu: no intereses, zinātkāres, informācijas līdz draudzībai un vēlmei būt kopā ar dažādām kultūrām! Kopā tika veidoti draudzības uguns lukturīši, izzināti jauni vai jau dzirdēti fakti un mīti. Latvijā dzīvojošo Turku kopienas ğimenes aicināja uz Iftar vakariņām, daloties ar mielastu. Visi cienājās ar latviešiem ierasto vasaras rabarberu plātsmaizi, ko vēl siltu no krāsns atveda viena no brīvprātīgajām. Raisījās draudzības sarunas starp latviešiem, turkiem, nigēriešiem, ķīniešiem, tadžikiem, kirkīziem, indiešiem, sīriešiem...

Sirsnīgs paldies biedrībai "Dialogu nams", brīvprātīgajiem un Turku kopienas ğimenēm par kopīgu ieguldījumu!

 

11 dažādu nacionalitāšu ļaudis satiekās Glūdā, pasākumā „Kultūru daudzveidība mums apkārt”!

24.05.2018. Ik gadu 21. maijā UNESCO atzīmē starptautisko dienu „Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai”, aicinot dalībvalstu sabiedrības apzināties un novērtēt kultūras daudzveidības nozīmi gan atsevišķu kultūras izpausmju ziņā, gan to bagātībā kopumā un savstarpējā mijiedarbībā. Ar šo dienu UNESCO atgādina par vērtībām, kādas iespējams izprast, pateicoties kultūras daudzveidībai, un ar tās palīdzību aicina sabiedrības visā pasaulē izmantot ikvienu iespēju, lai arvien labāk prastu līdzāspastāvēt un veicināt izpratni vienai kultūrai par otru.

Šodien, 24.maijā, Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgie un Jelgavas kontaktpunkts, sadarbībā ar Jelgavas novada Aktivitāšu centru „Zemgale”, Glūdas pagastā, Jelgavas novadā rīkoja trešo valstu pilsoņiem un vietējiem interesentiem publisku Izglītojošu sadraudzības pasākumu „Kultūru daudzveidība mums apkārt”. Pasākumā piedalījās ļaudis no Ķīnas, Nepālas, Indijas, Pakistānas, Marokas, Turcijas, Irākas, Krievijas, Kazahstānas, Lietuvas, Latvijas. Pēc iepazīšanās ar dažādu tautu dziesmām un latviskām rotaļām, pasākuma dalībnieki piedalījās radošajā darbnīcā par mazākumtautību pārstāvju kultūru un likteņstāstiem, par to, no kurienes katrs cilvēks ieradies un ko iebraucējam nozīmē Latvija!? Katrs izveidoja savu zīmējumu, attēlojot savu ceļu uz Latviju. Kopā dalībnieki izveidoja vienotu Stāstu sienu.
Ļoti patīkami bija klausīties stāstus, ko dalībnieki centās izstāstīt latviski, tikai nedaudz piepalīdzot tulkam. Katrā stāstā izskanēja apbrīna Latvijas dabai, ziemai un vides sakoptībai! Patīkami pārsteidza indieši, kuri Jelgavā atvēruši savu kebnīcu, visus pasākuma dalībniekus cienājot ar kebabiem.

Pateicamies Jelgavas novada Aktivitāšu centra „Zemgale” vadītājai Hertai un viņas komandai par viesmīlību!

 

Četrpadsmit valstu domubiedri noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa

05.05.2018. Pēc svinīga un priecīga pasākuma pie balti klāta galda Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgie aicināja dalībniekus no 14 dažādām kultūrām nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa. Libāņi, sīrieši, latvieši, indieši, krievi, spāņi, meksikāņi, pakistāņi, marokāņi, turki, nīderlandieši, irāņi, afgāņi, tadžiki apvienojās un dāvāja saulainus ziedus Latvijai. Paldies par sadarbību biedrībām Free Riga un Radošā apvienība jauniešiem TREPES, pateicamies Maiznīca Flora par Latvijā ražotu gardo produkciju! 

 

Baltā galdauta svētku pusdienas

05.05.2018. Trešo gadu Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgie 4.maijā klāj Balto galdautu, aicinot kopā sanākt draugus, kolēğus, citu kultūru ļaudis, stāstot par Latviju un mūsu Valsts svētkiem.

Šogad kopā sanācām no 14 dažādām valstīm- Libānas, Sīrijas, Latvijas, Indijas, Krievijas, Spānijas, Meksikas, Pakistānas, Marokas, Turcijas, Nīderlandes, Irānas, Afganistānas, Tadžikistānas. Dziedājām latviski mūsu populārākās tautas dziesmas, izdancojām dančus, izgājām rotaļās un viesojāmies pie svinīgi klāta galda. Tālāk mūsu ceļš veda līdz Brīvības piemineklim, lai aiznestu Latvijai saulainus ziedus.
Esam gandarīti, ka mūsu svētki ir svētki arī Latvijas viesiem!
Paldies par sadarbību biedrībām Free Riga un Radošā apvienība jauniešiem TREPES, pateicamies Maiznīca Flora par Latvijā ražotu gardo produkciju! 

 

Agrs 4.maija rīts- Latvijas Valsts svētki!

05.05.2018. Informācijas centra iebraucējiem un Radošās apvienības jauniešiem "TREPES" brīvprātīgie Lisset, Frančesko, Oskars, Beāte, Eva, Aladdins, Ilze, Jana, Edgars, Kitija, Mareks, Madara, Nadina, Sabrīna gludina baltos galdautus, rotā telpas, mazgā un spodrina, servē galdu un veido sarkanbaltsarkanos simboliskos karodziņus...trīs stundas paiet dinamiskā sadarbībā, līdz sagaidām Baltā galdauta pasākuma viesus no 14 dažādām valstīm!

Brīvprātība kā mīlestība un piederība savai Latvijai! Ar vēlmi dāvāt šo mīlestību un vairot piederību arī cittautiešos, kuri Latviju izvēlējušies par savām mājām!

Sirsnīgs paldies visiem brīvprātīgajiem par ieguldījumu!

 

Ebru mākslas meistardarbnīca kopā ar "Ebru Latvija"

06.04.2018. Integrācijas centrs iebraucējiem sadarbībā ar " Ebru Latvija" piedāvāja apgūt Ebru pamatus, gleznošanu uz ūdens!
Meistardarbnīcā kopā sadarbojās trīs kultūru pārstāvji no Sīrijas, Afganistānas un Latvijas. Liels paldies skolotājai Irinai par stāstu kā viņa apguva Ebru mākslu Turcijā un par iedvesmojošo meistarklases vadīšanu!

 

Informācijas centra iebraucējiem brīvprātīgie aicina pievienoties!

“Brīvprātīgā darbs ir interesants piedzīvojums, dzīves stils cilvēkiem, kuriem patīk sadarboties ar līdzcilvēkiem un darīt pasauli labāku. Iespējams, ka tas skan „skaļi”, bet tas tā patiešām ir - brīvprātīgie mīl pasauli un vēlas līdzdarboties procesos”, stāsta Informācijas centra iebraucējiem (ICI) brīvprātīgā darba koordinatore Ramona Liepiņa.

Kopš ICI izveidošanas, jau divus gadus dažādu aktivitāšu veidošanā un atbalsta sniegšanā ir iesaistījušies vairāk nekā 130 brīvprātīgie, kuri kopumā ir organizējuši 48 saliedējošus pasākumus, tai skaitā Latvijā popularitāti ieguvušos dažādu tautību kultūru vakarus.

„Šobrīd mūsu brīvprātīgo komanda ir ļoti daudznacionāla. Tajā vienkopus darbojas latvieši, krievi, ukraiņi, baltkrievi, gruzīni, meksikāņi, uzbeki, itāļi, indieši, sīrieši, irākieši,” uzsver koordinatore. 

Lūgta raksturot cilvēkus, kuri darbojas kā brīvprātīgie ICI, viņa min, ka visbiežāk iesaistās ārvalstu studenti un cilvēki, kuri izvēlējušies Latviju mācībām, darbam vai personiskās dzīves veidošanai. Liela daļa kā brīvprātīgie iesaistotās arī latvieši. Visbiežāk viņu motivācija ir iespēja citu valstu pilsoņiem parādīt Latviju, mūsu kultūru.

„Protams, arī brīvprātīgajiem - ārvalstniekiem ir savi personiskie mērķi un motivācija. Piemēram, Aladins no Sīrijas savu turpmāko dzīvi ir nolēmis saistīt ar Latviju. Iesaistīšanos brīvprātīgā darbā viņš saskata kā iespēju veiksmīgākai integrācijai. Savstarpēja komunikācija viņam palīdzot nostiprināt latviešu valodu, ko viņš mācās ikdienā. Lini no Indijas Latvijā studēs divus gadus, un viņa vēlas brīvo laiku pavadīt kopā ar latviešu brīvprātīgajiem, lai izprastu mūsu kultūru un pati iesaistītos palīdzības aktivitātēs. Viņa uzskata, ka brīvprātīgā darbs dod iespēju satikt jaunus draugus un piedzīvot jaunus notikumus, iegūt noderīgu pieredzi,” dalās R. Liepiņa. 

Ja arī Tu vēlies kļūt par brīvprātīgo un iesaistīties ICI aktivitātēs, piesakies, rakstot uz: ramona.liepina@integration.lv! Brīvprātīgie aktivitāšu plānošanu veic vienu reizi mēnesī. Tikšanās mērķis ir izplānot nākamā mēneša aktivitātes, brīvprātīgo iniciatīvas un iesaistīšanos sadarbības aktivitātēs.

Martā plānotās aktivitātes:

3.03. Sadarbības diena ar Latvijas skolēniem par brīvprātīgā darbu starpkultūru vidē, kur ne tikai neformāli izzināsim brīvprātīgā darba nianses, sadarbojoties dažādām kultūrām, bet skolēniem tiks dota arī iespēja vadīt domdarbnīcas par Latviju ģimenēm ar dažādu kultūru, lingvistisko un reliģisko piederību.

15.03. Aicināsim klausīties veiksmes stāstu par uzņēmējdarbības uzsākšanu Latvijā indiešu stila kebabnīcā, līdzdarbojoties arī praktiskā darbnīcā, kebabu gatavošanā.

17.03. Brīvprātīgie - studenti no dažādām kultūrām - rīkos Pavasara brīvdienu aktivitātes patvēruma meklētāju bērniem, spēlējot kopā galda spēles, iepazīstot latviešu multfilmas, darbojoties radošās darbnīcās.

20.03. Tiksimies plānošanas sapulcē, lai arī aprīlis mums būtu interesantu notikumu pilns!

30.03. Meksikāņu kultūras vakars. Brīvprātīgā - studente no Meksikas - kopā ar domubiedriem klātesošos iepazīstinās ar Meksikāņu tradīcijām.

Informācijas centra iebraucējiem darbību Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros nodrošina un attīsta NVO „Patvērums „Drošā māja””. Centru līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līgums Nr. PMIF/12/2020/3/01.


Atpakaļ
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu.
Turpinot izmantot mūsu vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK