Valoda un izglītība

Valsts un pašvaldību izglītības iestādēs izglītību iegūst latviešu valodā. Citā valodā izglītību var iegūt privātās izglītības iestādēs, kā arī valsts un pašvaldību izglītības iestādēs, ja tajās tiek īstenotas mazākumtautību izglītības programmas.
 
Latvijā mazākumtautību izglītības programmas ir pieejamas 8 mazākumtautību valodās: krievu, poļu, ebreju, ukraiņu, igauņu, lietuviešu, romu un baltkrievu valodā. Pamatskolas līmenī skolās vai klasēs, kas īsteno mazākumtautību programmu, daļa mācību stundu notiek mazākumtautību valodā un daļa latviešu valodā. Vidusskolas līmenī 60% mācību stundu notiek latviešu valodā, bet 40% mazākumtautību valodā.
 
Tomēr ikviens, kurš apgūst pamatizglītību vai vidējo izglītību citā valodā, vienlaicīgi arī apgūst valsts valodu un kārto valsts valodas pārbaudes eksāmenu. Nenokārtojot latviešu valodas zināšanu pārbaudi, Latvijā nevar iegūt diplomu par pamatizglītību vai vidējo izglītību.
 
Augstāko izglītību Latvijā valsts augstskolās var iegūt latviešu valodā un angļu valodā, privātajās augstskolās - latviešu, angļu un krievu valodā.
 
Akadēmiskā (bakalaura, maģistra) un zinātniskā (doktors) grāda ieguvei nepieciešamie darbi galvenokārt izstrādājami un aizstāvami latviešu valodā. Izņēmuma gadījumi saistīti ar studiju programmām, kas tiek īstenotas Eiropas Savienības programmu un starpvalstu līgumos paredzētos sadarbības ietvaros.
 
Kvalifikācijas paaugstināšana un pārkvalificēšanās notiek valsts valodā, ja to finansē no valsts vai pašvaldību budžeta.

Atpakaļ
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu.
Turpinot izmantot mūsu vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK