Vienas pieturas aģentūra pirmajos divos darbības mēnešos sniegusi 172 individuālās konsultācijas

2023.03.01

consultations

Kopš 2023.gada 2.janvāra Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) turpina attīstīt Vienas pieturas aģentūras (VPA) pakalpojumu klāstu un reģionālo pieejamību. 

Pirmajos divos darbības mēnešos aģentūrā sniegtas 172 individuālās konsultācijas un 30 mutiskie tulkojumi. Aģentūras pakalpojumietver klātienes un tiešsaistes individuālas konsultācijas latviešu, angļu un krievu valodās, kā arī tulka palīdzību mutiskā tulkojuma nodrošināšanai. Individuālās konsultācijas izmantojuši pilsoņi no Ukrainas, Krievijas, Afganistānas un Baltkrievijas. Visbiežāk konsultāciju temati saistīti ar informācijas iegūšanu par uzturēšanās atļauju un pilsonības kārtošanuģimenes apvienošanu, nodarbinātības iespējām un latviešu valodas kursu pieejamību. 

Turpinās projekta vienošanās process par tā ieviešanas nosacījumiem starp Kultūras ministriju un Sabiedrības integrācijas fondu. Pēc noslēgšanās plānots pakāpeniski palielināt sniegto pakalpojumu klāstu - juridiskās konsultācijas, psihologa un psihoterapeita individuālās konsultācijas, kā arī rakstisko tulkošanu un plašākā apmērā - mutisktulkošanu. Šobrīd aģentūra jau nodrošina mutiskos tulkojumus atsevišķās retajās valodās - arābu, dari, farsi, tadžiku, turku un azeru. 

Sabiedrības integrācijas fonds turpinveidot reģionālo Vienas pieturas aģentūras filiāļu tīklu lielākajās Latvijas pilsētās. Ir uzsākta sadarbība ar visām pašvaldībām, kurās plānotas reģionālās filiāles – Daugavpils, Liepāja, Jelgava un Valmiera. Tuvāko mēnešu laikā darbu uzsāks filiāle Liepājā, pakāpeniski arī pārējās pašvaldībās. 

Pakalpojuma sniegšana norisinās fonda telpās Raiņa bulvāri 15, Rīgā, aģentūras darba laikā darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00. Konsultāciju saņemšanai nepieciešams pieteikties, zvanot par tālruni +371 26959706 vai raksot uz e-pasta adresi: hello@sif.gov.lv.

Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu saņemšanas mērķa grupa ir trešo valstu pilsoņi, kas saņēmuši tiesības uzturēties Latvijas teritorijā, un personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība (bēgļi, personas, kurām piešķirts alternatīvais statuss, un patvēruma meklētāji) un kuri likumīgi uzturas Latvijas teritorijā. Konsultācijās iespējams noskaidrot informāciju saistībā arī ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumiem valstī, nodarbinātību, mājokli, veselības aprūpi, izglītību, humāno palīdzību, kā arī saņemt palīdzību individuālo situāciju risināšanai. 

Vienas pieturas aģentūras pakalpojumu īstenošana tiek nodrošināta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Iekšējās drošības fonda un Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta ietvaros (līguma Nr. PMIF/13.1./2022/1/01).

Atpakaļ
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu.
Turpinot izmantot mūsu vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk šeit. OK